Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2009-11-03

Oprogramowanie w firmie

Nie każdy właściciel firmy decyduje się na skorzystanie z usług biur rachunkowych. Duża część z nich wybiera wariant oszczędnościowy, rezygnując tym samym z opłat za usługę oraz konieczności ciągłego podróżowania z dokumentami pomiędzy siedzibą firmy i biura. Korzystają oni z programów komputerowych umożliwiających samodzielne prowadzenie dokumentacji księgowej. Ekonomiczność tego wyboru powinna jednak zostać potwierdzona zakupem odpowiedniej aplikacji do obsługi księgowej firmy. Taki dobór nie może więc być przypadkowy.

1. Czym się kierować przy wyborze oprogramowania finansowo-księgowego

Decyzja o zakupie oprogramowania powinna być poprzedzona oceną kilku jego wyróżników. I nie chodzi tutaj tylko o pierwsze wrażenie w kontakcie z instalatorem i grafiką. Powinniśmy dokonać obiektywnej oceny zakresu działania programu, kosztów jego zakupu, sposobów i cennika aktualizacji oraz pomocy, jaką w razie trudności możemy uzyskać od producenta. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę?

Wybór programu księgowego dokonywany jest najczęściej w przeświadczeniu, że będzie on nam służył przez kilka najbliższych lat, zapewniając właściwe przygotowanie i przechowywanie niezbędnej dokumentacji. Dlatego świadomy dobór programu powinien być poprzedzony oceną aplikacji w wersji demonstracyjnej. Pierwszy, pozytywny kontakt z instalatorem wersji próbnej dobrze rokuje na przyszłość.

Instalator wersji demonstracyjnej

Powinien być dostępny m.in. na stronie internetowej producenta. Jej wygląd i zastosowane rozwiązania stanowią ważną zapowiedź tego, co czeka nas po zakupie oprogramowania. Jak każdy produkt, także program komputerowy mający służyć pomocą przy prowadzeniu firmy powinien być intuicyjnie oczywisty dla użytkownika, i to bez względu na swój stopień wewnętrznej komplikacji i technologicznego zaawansowania. Jeśli zatem już na etapie instalacji wersji demonstracyjnej nie możemy się obejść bez pomocy specjalisty, musimy liczyć się z koniecznością późniejszego zatrudniania fachowca przy każdej próbie instalacji nowej wersji, uaktualnień modułów czy przenoszenia aplikacji na nowy dysk. A to zwiększy koszty działalności firmy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00