Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2008-04-15

Czy kwota do przeniesienia ulega przedawnieniu

Gdy z uwagi na upływ terminu przedawnienia nie jest za dany okres możliwe określenie zobowiązania w podatku od towarów i usług, to również nie jest też możliwe określenie podatku naliczonego. W konsekwencji niedopuszczalna jest także zmiana kwoty do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe. Przedawnieniu podlega również kwota do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe. Taka jest teza wyroku z 13 lutego 2008 r., sygn. akt III SA/Wa 1701/07, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Stan faktyczny

Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z marca 2007 r. określającą spółce, w podatku od towarów i usług, kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za miesiąc grudzień 2000 r. do przeniesienia na następny miesiąc.

Wyrokiem z 19 kwietnia 2006 r., sygn. akt III SA/Wa 255/06, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpatrzeniu skargi spółki uchylił decyzję Dyrektora Izby Skarbowej. W uzasadnieniu wskazał, że postępowanie w sprawie zostało przeprowadzone z naruszeniem art. 122, art. 180, art. 187 § 1 art. 188, art. 190 i art. 191 Ordynacji podatkowej. W ocenie sądu nie wykorzystano wszystkich prawem określonych środków dowodowych w celu wyjaśnienia rozbieżności.

Sąd podkreślił, że przy ustalaniu stanu faktycznego organy podatkowe faktycznie zaniechały przeprowadzenia dowodu z przesłuchania świadków.

Pobierz pliki wydania
Pobierz:

PDF
Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00