Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.71.2022.2.MB

Podatek od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi dzierżawy znaku towarowego.

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi dzierżawy znaku towarowego – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

28 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi dzierżawy znaku towarowego. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Podatnik – Wnioskodawca – jest osobą fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą podlegającą wpisowi do CEIDG i zarejestrowany jest jako czynny podatnik VAT. Wnioskodawca posiada znak słowno-graficzny posiadający numer prawa wyłącznego w bazie euipo (…), który jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Przedmiotowy znak towarowy jest przedmiotem prawa autorskiego i stanowi utwór w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Przedmiotowy znak towarowy Wnioskodawca wytworzył i zarejestrował w ramach i na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej i stanowi składnik majątkowy jego przedsiębiorstwa.

Wnioskodawca zamierza zawrzeć umowę dzierżawy zarejestrowanego na jego rzecz i stanowiącego jego własność znaku towarowego.

Podatnik zamierza też dokonać dzierżawy na rzecz tego samego podmiotu nieruchomości zabudowanej obiektami budowlanymi, które dotychczas służyły prowadzeniu przez niego działalności gospodarczej.

Umowa dzierżawy znaku towarowego ma być zawarta w ramach prowadzonej przez podatnika – Wnioskodawcę – działalności gospodarczej, prowadzonej, jako osoba fizyczna – jako wydzierżawiający – na rzecz spółki komandytowo akcyjnej, której podatnik jest jedynym komplementariuszem oraz akcjonariuszem – dzierżawca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00