Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.11.2023.2.AKA

Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy dla świadczonych usług.

Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy dla świadczonych usług.

Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 stycznia 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy dla świadczonych usług. Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 26 lutego 2023 r. (data wpływu 26 lutego 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Prowadzi Pan firmę handlowo-usługową i jest Pan płatnikiem VAT. W ramach prowadzonej działalności podpisał Pan umowę zlecenie ze Szpitalem ... na zapewnienie transportu sanitarnego na rzecz szpitala z wykorzystaniem jego sprzętu, tj. karetki i wyposażenia. Posiada Pan kurs Ratownika KPP oraz zezwolenie Starosty na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych.

W uzupełnieniu wniosku wskazał Pan, że jest Pan zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.

Na pytanie Organu: "Jakie są postanowienia umowy zlecenia, którą zawarł Pan ze Szpitalem? W szczególności, czy jest to umowa o świadczenie usług kierowcy, czy o świadczenie usług transportu sanitarnego?" odpowiedział Pan, że przedmiotem umowy jest udzielanie oraz zabezpieczenie przez Wykonawcę świadczeń Transportu Sanitarnego, w zakresie odpowiadającym części zakresu świadczeń będących przedmiotem umowy Świadczeniodawcy z Oddziałem Funduszu na rzecz pacjentów Zleceniodawcy i przez ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00