Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2023-09-19
Data publikacji: 2023-09-19

Kiedy koszt produktów spożywczych można uznać za koszt uzyskania przychodów

Wnioskodawczyni w ramach działalności gospodarczej zajmuje się fotografią kulinarną. Samodzielnie przygotowuje potrawy, fotografuje je, a następnie umieszcza na swojej stronie internetowej, sprzedaje je bezpośrednio klientom lub w bankach zdjęć. Przygotowane przez nią potrawy zazwyczaj nie nadają się do późniejszego spożycia, bo traktuje je substancjami, które sprawiają, że fotografowane jedzenie wygląda apetycznie na zdjęciu, ale nie można go później jeść, więc musi być wyrzucone do śmieci.

W ocenie wnioskodawczyni koszty produktów spożywczych wykorzystywanych przez nią w sesjach fotograficznych są bezpośrednio kosztami poniesionymi w celu osiągnięcia przychodów. Jako fotograf kulinarny, czyli robiący zdjęcia jedzenia, nie jest w stanie wykonywać swojej pracy bez jedzenia przed obiektywem. Ponadto, ze względu na użycie produktów niejadalnych na fotografowanych daniach (np. woda z gliceryną, klej) przygotowane przez nią jedzenie jest niezjadliwe i tworzone wyłącznie w celu sfotografowania go.

Zainteresowana zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem, czy może wliczać w koszty prowadzenia działalności produkty spożywcze, które wykorzystuje do przygotowania zdjęć w ramach działalności gospodarczej?

Ważne

Odpowiedź dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej znajdziesz w artykule: Czy fotograf kulinarny może zaliczać zakup produktów spożywczych do kosztów prowadzenia działalności? >>

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00