Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2010, sygn. IBPP3/443-675/10/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-675/10/PK

Opodatkowania zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2010r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 września 2010r. wpłynął do tut. organu wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej Spółka) działa w branży budownictwa kolejowego. Z dniem 1 stycznia 2010 roku w ramach Spółki dokonano wydzielenia dwóch wewnętrznych jednostek organizacyjnych niezależnych finansowo i organizacyjnie realizujących określone zadania gospodarcze:

  • Zakład Budowlano-Montażowy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie budownictwa i remontów linii oraz obiektów kolejowych oraz,
  • Zakład Gospodarki Nieruchomościami zajmujący się gospodarowaniem i wynajmem nieruchomości.

Zakład Budowlano - Montażowy oraz Zakład Gospodarki Nieruchomościami są odrębnymi jednostkami organizacyjnymi i funkcjonują jako zorganizowane części przedsiębiorstwa.

Wydzielone Zakłady stanowią na tyle zorganizowany kompleks praw, obowiązków i rzeczy, który zdolny jest do realizacji zadań gospodarczych przypisywanych przedsiębiorstwu. Wnioskodawca dokonał wydzielenia Zakładów na trzech płaszczyznach: organizacyjnej, finansowej i funkcjonalnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00