Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.06.2011, sygn. ITPP1/443-376/11/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-376/11/BK

Zwolnienia od podatku usług konserwatorskich i restauratorskich.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2011 r.(data wpływu do organu), uzupełnionym w dniu 10 czerwca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług konserwatorskich i restauratorskich jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług konserwatorskich i restauratorskich.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zamierza Pani prowadzić działalność gospodarczą w zakresie konserwacji i rewaloryzacji obiektów dzieł sztuki (działalność taką wykonywała Pani wcześniej w zakresie czynności objętych oznaczeniem PKWiU 92.52.12-00.00). Prace artystyczne będą wykonywane na obiektach zabytkowych malarskich, rzeźbach drewnianych polichromowanych i złoconych. Są to dzieła autorskie twórcze z dziedziny artystycznej tworzące nową jakość plastyczną która jest niepowtarzalna. Każda praca wymaga indywidualnych twórczych artystycznych wykonań. Szczegółowe czynności zaprojektowane do wykonań określane są w Pani autorskich programach stanowiących podstawę do wycen i przyznawania środków na ten cel. W oparciu o to w bieżącym roku przyznano Pani środki do wykonania prac na trzech obiektach. Należności za pracę stanowią honoraria wynikające z komisyjnie potwierdzonych wycen. Prace wykonuje Pani w oparciu o własne umiejętności i kwalifikacje wynikające z posiadanego dyplomu artysty konserwatora dzieł sztuki wydziału plastycznego wyższej uczelni, również rzeczoznawcy Ministerstwa Kultury w tym zakresie, a także posiadanej decyzji komisji Ministerstwa Kultury, określającej działalność jako twórczą od 1981 r. Jak wynika z uzupełnienia do wniosku:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00