Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2011, sygn. IPPP1-443-1160/10-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1160/10-2/PR

Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego związanego ze świadczeniem usług polegających na umożliwieniu za pośrednictwem Internetu skontaktowania podmiotów uczestniczących w przetargu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.11.2010 r. (data wpływu 15.11.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego związanego ze świadczeniem usług polegających na umożliwieniu za pośrednictwem Internetu skontaktowania podmiotów uczestniczących w przetargu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.11.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego związanego ze świadczeniem usług polegających na umożliwieniu za pośrednictwem Internetu skontaktowania podmiotów uczestniczących w przetargu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej Podatnik) stworzył portal internetowy umożliwiający jednym użytkownikom (dalej zamawiający) zamieszczenie ogłoszenia o przetargu na wykonanie określonego świadczenia, natomiast innym użytkownikom (dalej wykonawcy) przeglądanie zamieszczonego ogłoszenia i składanie oferty na wykonanie tego świadczenia. Zamawiający otrzymuje oferty wykonawców i może wybrać najlepszą w jego ocenie lub przetarg zostaje zamknięty bez wybrania którejkolwiek oferty. Zawarcie umowy następuje w trybie przetargowym zgodnie z art. 70-70 k.c. Podatnik świadczy więc na rzecz użytkowników portalu internetowego usługę pośredniczenia w zawieraniu umów pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Z tytułu pośrednictwa w zawarciu umowy pomiędzy zamawiającym a wykonawcą Podatnik pobiera wynagrodzenie prowizyjne. Procedura zawierania umów uregulowana jest w regulaminie i przebiega w następujący sposób.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00