Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2012, sygn. ITPP1/443-436/12/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-436/12/DM

Zbycie wierzytelności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2012 r. (data wpływu 11 kwietnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania zbycia wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 kwietnia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia wierzytelności.

W złożonym wniosku, przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest m.in. sprzedaż hurtowa i detaliczna elektrycznych artykułów użytku domowego, komputerów, maszyn i urządzeń biurowych, transport drogowy towarów, wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

W 1994 r. A Spółka Akcyjna (w 1997 r. dokonała zmiany nazwy na D Spółka Akcyjna), której następcą prawnym w wyniku podziału spółki jest Wnioskodawca (Wnioskodawca jest spółką zawiązaną w wyniku podziału przez wydzielenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych D Spółki Akcyjnej), nabyła przedsiębiorstwo (w rozumieniu art. 55 K.c.) od likwidowanej spółdzielni pracy z wyłączeniem praw i roszczeń wynikających z wierzytelności z tytułu nakładów oraz prawa i roszczenia z nimi związane, dotyczące nieruchomości położonych w B. Niemniej jednak na A S.A. przeniesione zostało posiadanie tychże nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00