Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2013, sygn. IPPP3/443-426/12/13-6/S/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-426/12/13-6/S/KB

Opodatkowanie czynności związanych z zawarciem kontraktów odwrotnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 04.04.2012 r. (data wpływu 16.04.2012 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności związanych z zawarciem kontraktów odwrotnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16.04.2012 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności związanych z zawarciem kontraktów odwrotnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (dalej Wnioskodawca albo Spółka) prowadzi między innymi działalność w zakresie handlu towarami masowymi, w tym zbożami oraz produktami otrzymywanymi z ich przemysłowego przetworzenia np. śrutą. W związku z powyższym Spółka dokonuje sprzedaży i zakupów produktów rolnych na rynku krajowym i zagranicznym. Podstawą realizowanych transakcji są umowy określające cenę, ilość, jakość towaru oraz czas i miejsce dostawy. W praktyce przyjęte jest, że w zakresie pozostałych warunków umów strony posługują się ogólnymi warunkami umów opracowanymi przez globalne i lokalne organizacje skupiające podmioty zajmujące się profesjonalnie handlem zbożem. Najczęściej stosowane w kontaktach handlowych są kontrakty zawarte w oparciu o:

  1. wzorce umów przygotowane przez GAFTA (ang. Grain and Feed Trade Association) stowarzyszenie z siedzibą w Londynie skupiające podmioty zajmujące się międzynarodowym obrotem zbożami;
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00