Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.02.2014, sygn. ITPP1/443-1210/13/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1210/13/KM

Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować do sprzedaży zasiewów i nakładów na zasiewy przy tak sformułowanej umowie sprzedaży?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2013 r. (data wpływu 25 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży zasiewów i nakładów na zasiewy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży zasiewów i nakładów na zasiewy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka komandytowa, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, nabyła w czerwcu 2006 r. grunty rolne zabudowane i niezabudowane, wchodzące w skład gospodarstwa rolnego wraz z wyposażeniem w postaci maszyn i urządzeń. Spółka zarejestrowała się jako producent rolny oraz rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej - produkcję roślinną w rozumieniu art. 2 ust 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Grunt stanowił składnik majątku spółki i był wykorzystywany na cele rolnicze. Spółka powiększyła wielkość gospodarstwa rolnego, jak również zakupiła nowe maszyny i urządzenia oraz poczyniła inwestycje w istniejące budynki i budowle.

W maju 2013 r., w ramach reorganizacji składu osobowego spółki - wystąpienie jednego ze wspólników - dokonano sprzedaży gruntów rolnych, o łącznej powierzchni 174,9503 ha. Nowy właściciel - spółka komandytowa założona przez byłego wspólnika - jest także producentem rolnym i nabyła grunty rolne wchodzące w skład gospodarstwa rolnego z zamiarem dalszego prowadzenia działalności rolniczej, bez zmiany przeznaczenia nieruchomości, z zachowaniem ich charakteru rolnego w skład sprzedanych gruntów weszły także nieużytki rolne. Nieruchomości rolne zabudowane i niezabudowane sprzedano na podstawie aktu notarialnego. Natomiast ruchomości, nieodzownie związane z gospodarstwem rolnym, sprzedano na podstawie faktury VAT. Sprzedaż nastąpiła w ramach prowadzonej działalności gospodarczej spółki komandytowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00