Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2014, sygn. ITPP2/443-225/14/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-225/14/AW

Zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko  przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2014 r. (data wpływu 21 lutego 2014 r.), uzupełnionym w dniu 19 maja 2014 r. (data wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych na podstawie oświadczeń otrzymanych od nabywcy  jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 19 maja 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych na podstawie oświadczeń otrzymanych od nabywcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Przedmiotem działalności Spółki, będącej czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, jest prowadzenie lotniska cywilnego użytku publicznego. Spółka realizuje aktywność gospodarczą polegającą na działalności wspomagającej transport lotniczy. Ze względu na specyfikę prowadzonej działalności zarówno pracownicy Spółki, jak i podmioty z nią współpracujące, zobowiązane są do odbycia obligatoryjnych szkoleń z zakresu świadomości ochrony lotnictwa cywilnego, umożliwiających wykonywanie codziennej pracy na lotnisku. Przedmiotowe szkolenia kieruje się do wszystkich osób i podmiotów gospodarczych, posiadających dostęp do strefy zastrzeżonej lotniska oraz funkcjonariuszy służb państwowych, wykonujących zadania z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego na mocy rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012 r. w sprawie Krajowego Programu Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Wskazane szkolenia świadczone są przez wykwalifikowanych audytorów, będących również pracownikami Spółki, których programy szkoleniowe zatwierdza Urząd Lotnictwa Cywilnego. Szkoleniami z zakresu świadomości ochrony lotnictwa cywilnego na bydgoskim lotnisku objęte są między innymi izba celna i straż graniczna, z uwagi na zadania, jakie wykonują na terenie portu lotniczego. Funkcjonariusze wymienionych służb państwowych realizują między innymi:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00