Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2015, sygn. IPTPB1/4511-519/15-2/MH, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/4511-519/15-2/MH

Czy z tytułu opłacenia przez Spółkę jako Ubezpieczającego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków władz spółek i innych pracowników Spółki powstaje u tych osób przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 sierpnia 2015 r. (data wpływu 26 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z zawarciem umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z zawarciem umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej: Podatek PIT). Spółka występuje jako płatnik z tytułu wypłacanych świadczeń m.in. na rzecz pracowników (w tym kadry zarządzającej), członków Zarządu oraz członków Rady Nadzorczej.

W ramach swojej działalności gospodarczej Spółka zawarła w dniu 30 lipca 2015 r. umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków władz Spółki (dalej: Umowa OC) wraz z Dodatkiem nr 1 i nr 2 do Umowy OC z ubezpieczycielem: . S.A. (dalej: Ubezpieczyciel). W zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (dalej: OC) członków władz Spółki, Podatnika obowiązują także ogólne warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków władz Spółki (dalej: OWU) wydane przez Ubezpieczyciela.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00