Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2016, sygn. ITPP3/4512-144/16-4/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-144/16-4/AT

Opodatkowanie czynności sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 marca 2016 r. (data wpływu 21 marca 2016 r.), uzupełnionym w dniu 15 kwietnia 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 15 kwietnia 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W 2006 r. Wnioskodawca wraz z małżonką nabyli nieruchomość na podstawie aktu notarialnego od osób fizycznych, w związku z czym nie przysługiwało im prawo odliczenia VAT. Jest to pawilon handlowy apteka, połączony z budynkiem mieszkalnym. Wartość pawilonu w dniu zakupu wg aktu notarialnego została ustalona procentowo w stosunku do powierzchni jaką zajmuje pawilon apteczny w stosunku do całości powierzchni (łącznie z budynkiem mieszkalnym). Nieruchomość ta (pawilon apteczny) stanowi środek trwały w firmie od 2006 r. i służy do prowadzenia działalności aptecznej. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Co miesiąc dokonywane są odpisy amortyzacyjne. Na wartość środka trwałego, jakim jest pawilon apteczny, w dniu przyjęcia do użytkowania złożyły się: wartość pawilonu wg aktu notarialnego bez VAT oraz wartość prac remontowych, mających na celu wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, od których został odliczony VAT. Wartość netto tych prac, to kwota zł, VAT zł. Wydatki na modernizację nie przekroczyły 30% wartości środka trwałego i stanowią znikomy procent w wartości pawilonu aptecznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00