Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2016, sygn. ITPP2/4512-525/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-525/16/RS

W zakresie sposobu opodatkowania usług magazynowania (przechowania) świadczonych na terenie portu morskiego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm. ) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2016 r. (data wpływu 27 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług magazynowania (przechowania) świadczonych na terenie portu morskiego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług magazynowania (przechowania) świadczonych na terenie portu morskiego.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie szeroko rozumianych usług w zakresie logistyki i magazynowania towarów wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych. Wnioskodawca zawarł ze swoim jedynym wspólnikiem ramową umowę, na podstawie której uzyskał możliwość przechowywania towarów - produktów rybnych, organizmów morskich, produktów rybołówstwa i akwakultury w nowo wybudowanej przez ten podmiot chłodni składowej: ", znajdującej się na terenie Wolnego Obszaru Celnego. W chłodni tej Wnioskodawca przechowuje głównie towary należące do innych podmiotów (krajowych i zagranicznych), z którymi zawiera umowy przechowania. Postanowienia tych umów, co do zasady, zbliżone są w treści do postanowień umowy, jaką zawarł on ze spółką matką. W umowach tych zobowiązuje się względem swoich kontrahentów do świadczenia kompleksowych usług magazynowania (przechowania) należących do nich towarów w przedmiotowej chłodni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00