Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2016, sygn. ILPP3/4512-1-66/16-4/JO, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-66/16-4/JO

Podatek podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż sprzętu rehabilitacyjnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2016 r. (data wpływu 4 marca 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 29 kwietnia 2016 r. (data wpływu 2 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż sprzętu rehabilitacyjnego zestawu do gry w Boccia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż sprzętu rehabilitacyjnego zestawu do gry w Boccia.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 29 kwietnia 2016 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabywa od kontrahenta z terenu Unii Europejskiej sprzęt rehabilitacyjny zestawy do gry Boccia, w tym kule i pozostałe akcesoria, a to wszystko w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Boccia jest paraolimpijską dyscypliną sportu, który nie ma swojego odpowiednika dla osób pełnosprawnych jest więc dziedziną przeznaczoną wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. W szczególności sport ten umożliwia udział zawodników o znacznym stopniu niepełnosprawności. W 2015 r. były organizowane mistrzostwa świata w Bocci. Poza sportowym charakterem, Boccia ma przede wszystkim zastosowanie terapeutyczne i rehabilitacyjne, w dziedzinie łagodzenia skutków i leczenia niepełnosprawności. Podczas rozgrywek, ze sprzętu rehabilitacyjnego, będącego przedmiotem niniejszego pytania, korzystają wyłącznie osoby niepełnosprawne. Po nabyciu towarów, Wnioskodawca dokonuje ich dalszej sprzedaży na terenie kraju, na rzecz prywatnych osób fizycznych oraz organizacji społecznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00