Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2016, sygn. 1061-IPTPP2.4512.186.2016.1.KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP2.4512.186.2016.1.KK

podstawą opodatkowania w podatku od towarów i usług z tytułu przedmiotowego aportu w postaci prawa własności do nieruchomości (wkładu niepieniężnego) jest dla Wnioskodawczyni nominalna wartość udziałów Spółki wyemitowanych (wydanych) na rzecz Wnioskodawczyni w zamian za wniesiony do Spółki wkład niepieniężny w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, pomniejszona o kwotę należnego od tej czynności podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 kwietnia 2016 r. (data wpływu 4 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności do nieruchomości do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności do nieruchomości do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną, wykonującą samodzielnie działalność gospodarczą, będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).

Wnioskodawczyni przystąpiła do spółki prawa handlowego działającej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mającej swą siedzibę w , tj. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej jako Spółka) w drodze objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki. Zgodnie z uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki (podjętą w dniu 30.03.2016 r. i ujętą w protokole sporządzonym w formie aktu notarialnego), wkłady na pokrycie wszystkich nowych udziałów w podwyższanym kapitale zakładowym Spółki (obejmowanych przez Wnioskodawczynię), miały zostać wniesione do Spółki przez Wnioskodawczynię w całości w formie niepieniężnej (aportu). Jak wskazano w ww. uchwale, wkładem niepieniężnym (aportem) niebędącym, ani przedsiębiorstwem w rozumieniu art. 55 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku kodeks cywilny, ani jego zorganizowaną częścią - wnoszonym do Spółki w ramach podwyższanego kapitału zakładowego, miały być:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00