Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 kwietnia 2004 r., sygn. I SA/Wr 3967/01

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Ryszard Pęk Sędziowie: Sędzia NSA Józef Kremis Asesor WSA Katarzyna Radom - sprawozdawca Protokolant: Wiesław Jakubiec po rozpoznaniu w dniu 1 kwietnia 2004 r. sprawy ze skargi Syndyka Masy Upadłości Spółki z o.o. A z siedzibą w B. na decyzję Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w J. G. z dnia [...] o nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku od towarów i usług za czerwiec 1998 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję II. stwierdza, iż wymieniona w pkt I decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Inspektor Kontroli Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w J. G. określił Spółce z o.o. A z siedzibą w B. zobowiązanie w podatku od towar i usług za czerwiec 1998 r., zaległość podatkową, odsetki za zwłokę oraz ustalił kwotę dodatkowego zobowiązania w trybie art. 27 ust. 5 i 6 ustawy o podatku od towarów i usług.

U podstaw wydania powyższego rozstrzygnięcia legły ustalenia poczynione w toku kontroli skarbowej, dotyczące prawidłowości deklarowania tak podatku naliczonego jak i należnego. Analiza dokumentów Spółki za okres objęty rozstrzygnięciem ujawniła, iż przedstawiciel kontrolowanej w dniach [...],[...],[...] i [...] potwierdził na cedule kolejowego listu przewozowego odbiór oleju opałowego i benzyny krakingowej dostarczonych na bocznicę kolejową do Stacji G. N. Zgodnie z treścią ww. dokumentu przewozowego odbiorcą towaru w przypadku pierwszej dostawy była firma B s.c. J O. i Spółka, która w dniu [...] sprzedała ww. towar A. K. prowadzącemu działalność pod nazwą C. Odbiorcą pozostałych partii towarów był już bezpośrednio A. K., który współpracował ze Skarżącą na podstawie porozumienia z dnia [...] oraz umowy z dnia [...].

Dalsze czynności kontrolne wykazały, iż A. K. w dniu [...], a więc przed zawarciem wskazanych powyżej porozumień, zmarł. W obu porozumieniach określono, iż w imieniu Przedsiębiorstwa C działa jego właściciel - A. K. Skarżąca nie okazała jakichkolwiek dowodów (PZ, Wz) dotyczących przyjmowania lub wydawania paliw nie będących własnością Skarżącej. Nie bez znaczenia dla oceny powyższego zdarzenia pozostawał fakt, iż zapłata za wskazany towar następowała również z rachunku bankowego W. U. - podmiotu zarejestrowanego na podstawie skradzionego dowodu osobistego - który był kontrahentem Skarżącej. Płatność, jak wynika z przelewu, dotyczyła należności firmy C za faktury wystawione dla tej firmy, a dotyczące dostaw oleju opałowego odebranego na stacji kolejowej G. N. przez Spółkę A.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00