Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 27 marca 2019 r., sygn. I SA/Lu 915/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Achrymowicz Sędziowie WSA Ewa Kowalczyk, WSA Andrzej Niezgoda (sprawozdawca) Protokolant Starszy asystent sędziego Anna Gilowska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 27 marca 2019 r. sprawy ze skargi B. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w W. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przedłużenia terminu zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za październik 2015 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, dalej: "Dyrektor Izby Administracji Skarbowej", "organ odwoławczy", po rozpatrzeniu zażalenia "A" sp. z o.o. w W., dalej: "podatniczka", "strona", "skarżąca", utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika L. Urzędu Skarbowego w L., dalej: "Naczelnik Urzędu Skarbowego", "organ pierwszej instancji", z dnia [...] czerwca 2018 r. w przedmiocie przedłużenia terminu zwrotu na rachunek bankowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za październik 2015 r.

Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia oraz akt sprawy wynika, że w dniu 5 listopada 2015 r. wszczęta została w stosunku do strony kontrola w zakresie podatku od towarów i usług za okresy od czerwca do października 2015 r. W dniu 30 listopada 2015 r. w deklaracji podatkowej VAT-7 za październik 2015 r. strona wykazała nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym w wysokości 1.377.234 zł do zwrotu na rachunek bankowy oraz do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy (zaznaczono obydwie rubryki). Z uwagi na toczące się postępowanie kontrolne strona nie skorygowała deklaracji, a złożyła w dniu 30 marca 2016 r. uzupełnienie do deklaracji pierwotnej, w którym wskazaną wyżej kwotę określono jako kwotę do zwrotu na rachunek bankowy. Organ pierwszej instancji uznał, że strona złożyła dyspozycję do zwrotu na rachunek bankowy w terminie 60 dni, liczonym od daty wpływu pisma, tj. od 30 marca 2016 r., z terminem realizacji do dnia 30 maja 2016 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00