Gazeta Samorządu i Administracji 17/2007 z 20.08.2007, str. 8
Data publikacji: 26.06.2018
Aktywny bezrobotny dostanie więcej pieniędzy
Senat 26 lipca br. rozpatrzył ustawę o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Senatorowie przyjęli kilkanaście poprawek do ustawy. Zdecydowali m.in., że bezrobotny, który będzie odbywał staż lub przeszkolenie, ma otrzymywać stypendium w wysokości 140 proc. kwoty zasiłku dla pozostających bez pracy. Posłowie uchwalili wcześniej, że ma ono wynosić 80 proc. wynagrodzenia minimalnego za pracę. Ustawa wróci teraz do Sejmu RP.

