Gazeta Samorządu i Administracji 17/2007 z 20.08.2007 [dodatek: Monitor Gospodarczy, str. 4]
Data publikacji: 26.06.2018
O inwestora trzeba dbać także po uruchomieniu fabryki
Przedsiębiorcy zadowoleni z wybranej lokalizacji inwestycji większość swoich zysków z danego przedsięwzięcia ponownie inwestują w tym samym miejscu. Dlatego władze lokalne muszą stale traktować ich jako potencjalnych inwestorów, którzy wymagają takiego samego starania, jak ci, o których samorząd dopiero zabiega.
O tym, że należy zabiegać o nowych inwestorów, eksperci przekonują samorządowców od wielu lat. Natomiast o konieczności kontynuowania opieki nad przedsiębiorcami także po zakończeniu procesu inwestycyjnego słychać już rzadziej. A jest o co się starać.
- „Starzy” inwestorzy do 60 proc. swoich zysków inwestują ponownie w tym samym miejscu - informuje Adam Żołnowski z PricewaterhouseCoopers.

