INFORMATYKA
Europejska nagroda dla Śląska
"Śląskie. Pozytywna energia" - hasło promujące południowy region Polski okazało się bardzo skuteczne. Śląsk, który na liście tegorocznych nagród ma już Złoty Spinacz za PR regionu oraz Złoty Format za kampanię outdoorową, otrzymał właśnie kolejne prestiżowe wyróżnienie.
Zgromadzenie Regionów Europy uhonorowało województwo śląskie nagrodą "Innowacja 2009". Laur jest wyrazem uznania dla stworzonego w regionie Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej (dalej: SEKAP) - programu, który w perspektywie najbliższych kilku lat wyeliminuje papierowy obieg dokumentów w śląskich urzędach.
Wartość przyznanej nagrody oraz skalę sukcesu ilustruje fakt, że w skład Zgromadzenia Regionów Europy (dalej: AER) wchodzi ponad 270 regionów z 33 krajów i 16 międzyregionalnych organizacji (w tym 4 regiony polskie).
Śląski SEKAP wyróżniony został jako jeden z 2 najbardziej innowacyjnych projektów regionalnych, zrealizowanych w 2009 r. Przedstawiciele województwa pod przewodnictwem Wicemarszałka, osobiście odebrali nagrodę z rąk Prezydent AER - Michele Sabban - podczas uroczystego posiedzenia, jakie odbyło się 27 listopada 2009 r. w Belfort we Francji. Na podium, obok Śląska, stanął szwedzki region - , za projekt wspierający rozwój i konkurencję w sektorze przemysłowym. Szwedzki region jest równocześnie regionem partnerskim dla województwa śląskiego. Świadczy to także o aktywności Śląska i jego świadomej polityce ukierunkowanej na rozwój i kontakty z regionami stawiającymi na nowoczesność.

