ŚRODKI UNIJNE
Trwa nabór wniosków do programu Interreg IVC
Do 5 marca 2010 r. można składać wnioski o dotację na projekty współfinansowane ze środków Programu Współpracy Międzyregionalnej. Tegoroczny nabór jest przeznaczony przede wszystkim dla urzędów marszałkowskich i innych instytucji mających wpływ na realizację regionalnych programów operacyjnych.
Program Współpracy Międzyregionalnej (Interreg IVC) jest przeznaczony m.in. dla samorządów terytorialnych. Jego celem jest rozwój współpracy między władzami regionalnymi a lokalnymi z krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii i Szwajcarii, która ma wspierać wymianę doświadczeń oraz wspólne przygotowanie propozycji (projektów) wpływających na poprawę efektywności polityk rozwoju regionalnego i przyczyniających się do modernizacji gospodarki. Do tej pory zakończyły się 2 nabory (w 2008 i 2009 r.).

