Radni ksztaŁtujĄ Polskę
Radni kształtują Polskę
Kontynuujemy cykl poświęcony radnym kadencji 2010-2014. Publikujemy ich wypowiedzi na tematy związane z działalnością samorządową, pracą; pokazujemy plany, sukcesy i kłopoty.
Polityka jest grą zespołową
MAŁGORZATA ŻUBER-ZIELICZ
radna m.st. Warszawy (PO)
- Radną m.st. Warszawy jestem drugą kadencję i nadal pełnię funkcję przewodniczącej komisji edukacji i rodziny. Wiem już, że polityka jest grą zespołową i pojedynczy radny, poza sprawami interwencyjnymi, niewiele może zrobić. Moje zainteresowania jako radnej koncentruję wokół spraw związanych z młodzieżą - zwłaszcza tą o szczególnych potrzebach edukacyjnych, niepełnosprawną i wybitnie uzdolnioną. W tej kadencji chciałabym osiągnąć kilka celów. Myślę m.in. o efektywnym systemie egzekwowania od pracowników m.st. Warszawy, w tym warszawskiej edukacji, wysokiej jakości pracy i premiowania ich za taką pracę. O zmniejszeniu nakładów na administrację i spadku jej liczebności, stworzeniu systemu mechanizmów - zachęt motywujących zamieszkałych i zatrudnionych w Warszawie do opłacania w niej podatków, stworzeniu mechanizmów stymulujących oszczędniejsze gospodarowanie posiadanymi środkami przez Warszawę. Dotyczy to szczególnie polityki zatrudnienia i płac. Chcę także skoncentrować się na wykorzystaniu do promocji Warszawy jej wybitnych mieszkańców, szczególnie młodych uczniów i studentów odnoszących ważne, również międzynarodowe, sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Chciałabym też zwrócić uwagę na promowanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w miejskich instytucjach, wykorzystywanie np. w edukacji środków z budżetu - wysokość subwencji rzeczywiście dla wspomożenia integracji i rehabilitacji w szkołach.

