USTRÓJ SAMORZĄDU
Wybór przewodniczącego komisji rady gminy
Przewodniczący rady gminy zarządził głosowanie nad kandydaturami na przewodniczących poszczególnych komisji rady w kolejności, w jakiej kandydaci zostali zgłoszeni. W przypadku części komisji osoby zgłoszone jako pierwsze otrzymały większość, tzn. osiem głosów w 15-osobowej radzie, w związku z czym przewodniczący rady stwierdził, że nie ma potrzeby głosowania kolejnych kandydatur. W przypadku jednej komisji na osobę zgłoszoną najwcześniej oddano pięć głosów za, dwa przeciw i osiem wstrzymujących się. Przewodniczący rady zarządził głosowanie nad drugim kandydatem i podniosło się osiem rąk za. Głosowanie zostało jednak przerwane wskutek uznania, że wygrał pierwszy kandydat. Następnie przystąpiono do głosowania uchwały o powołaniu przewodniczących komisji, która przeszła większością głosów. Regulamin rady gminy nie zawiera przepisów dotyczących trybu głosowania. Czy sposób przeprowadzenia wyborów był prawidłowy?

