Nowości prawne i przegląd orzecznictwa
Podział części subwencji
Jednostki samorządu terytorialnego otrzymają środki w wysokości 450 tys. zł.
Od 22 listopada br. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 16 listopada 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2012 (Dz.U. z 2012 r. poz. 1279).
Rozporządzenie umożliwia dokonanie podziału pomiędzy jednostki samorządu terytorialnego środków w wysokości 450 tys. zł (po odliczeniu 0,25% rezerwy) przeniesionych z rezerwy celowej nr 74 do części oświatowej subwencji ogólnej. Zostaną one podzielone na podstawie udziału wydatków poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego w łącznych wydatkach samorządów na wynagrodzenia osobowe pracowników oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne, wykonanych w pierwszych dwóch kwartałach 2012 roku oraz wykazanych w sprawozdaniach Rb-28S.


