Oświata
Protokół rozbieżności przy podziale subwencji oświatowej
Strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego negatywnie zaopiniowała projekt rozporządzenia w sprawie podziału subwencji oświatowej w 2013 roku. Samorządowcy domagają się także opracowania standardów, na podstawie których byłaby ona ustalana. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało od marca 2013 r. prace nad ustaleniem nowego sposobu podziału.
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego obradowała 28 listopada br. Jedną z najważniejszych kwestii poddanych ocenie były propozycje minister edukacji narodowej (MEN) dotyczące podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na 2013 rok, a także zmian w ustawie o systemie oświaty. Oba rozwiązania zostały negatywnie zaopiniowane.


