Zakaz śmieciowego jedzenia w szkołach
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. A to oznacza, że już w przyszłym roku w szkolnych sklepikach oraz w przedszkolach nie będzie można sprzedawać, a także reklamować dzieciom niezdrowych produktów.
23 października br. Sejm przegłosował zmiany w ustawie z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (dalej: ustawa o śmieciowym jedzeniu). Posłowie prawie jednogłośnie (dwóch się wstrzymało, jeden był przeciw) zdecydowali o ograniczeniach w sprzedaży niezdrowych produktów w szkołach. Ta decyzja to także wpływ zapowiedzi premier Ewy Kopacz, która mówiła niedawno, że "szkoła jest tym miejscem, gdzie nasze dzieci spędzają poza domem najwięcej czasu. Szkoła uczy, ale i kształtuje nawyki, także te żywieniowe" i że tę kwestię należy uregulować.
Zakaz sprzedaży i reklamy

