Gazeta Samorządu i Administracji 22/2014 z 20.11.2014, str. 46
Data publikacji: 01.07.2018
W wałbrzyskich szkołach kranówka smakuje wybornie
Po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym dzieci i młodzież odczuwają zwiększone pragnienie. Cóż prostszego odkręcić kran i zaczerpnąć ożywczy łyk zimnej wody? Do niedawna przestrzegano, że picie kranówki nie jest bezpieczne dla zdrowia. Nie bez kozery - woda z sieci wodociągowej, którą mieliśmy w kranach, wcale nie była dobra w smaku, a nadmierne spożycie mogło skutkować konsekwencjami zdrowotnymi.

