Pierwsze dotacje na ochronę środowiska w nowej perspektywie
Ruszyły pierwsze konkursy o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 związane z ochroną środowiska. Dotyczą one m.in. gospodarki wodno-ściekowej, punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz poprawy jakości środowiska miejskiego.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), jako instytucja wdrażajaca II oś priorytetową "Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu", uruchomił pierwsze w tym zakresie konkursy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (PO IiŚ). Wszystkie wnioski należy składać za pomocą Generatora wniosków o dofinansowanie, który można znaleźć pod adresem https://gwd.nfosigw.gov.pl: 442/. Taka forma wystarczy w przypadku posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego odpowiednim certyfikatem. Beneficjenci, którzy nie mają takiego podpisu, muszą, poza złożeniem wniosku w Generatorze, dostarczyć do NFOŚiGW pocztą, kurierem lub osobiście, jego papierową wersję wraz z załącznikami.

