Wybrano gminy przyjazne inwestorom
Zakończyła się XIV edycja konkursu "Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji". Nagrodzono w nim samorządy zapewniające wysoką jakość obsługi inwestora i tworzące najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.
Uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w organizowanym od 14 lat przez działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym konkursie "Gmina Fair Play" odbyło się 23 października 2015 r. w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem Gazety Samorządu i Administracji.
Konkurs "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest inicjatywą skierowaną do wszystkich gmin, które, dbając o interesy społeczności lokalnych, stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Jego podstawowym celem jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych. Konkurs jest rozstrzygany w sześciu kategoriach: gminy wiejskie agro, gminy wiejskie wielofunkcyjne, miasteczka i małe miasta, średnie miasta, duże miasta oraz gminy turystyczne.

