Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2015-02-19

Jakie elementy powinna zawierać faktura wystawiana kontrahentowi unijnemu - interpretacja MF

Interpretacja indywidualna z 15 stycznia 2015 r., wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-570/14/LG

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z 26 listopada 2014 r. (data wpływu 28 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca ma zamiar podpisać umowę na wykonanie usługi z kontrahentem unijnym, który jest zarejestrowany na potrzeby podatku od wartości dodanej w kraju Unii Europejskiej innym niż Polska. Usługa będzie polegała na wykonaniu na terytorium Polski, przez Wnioskodawcę i jego podwykonawcę krajowego, wyrobu gotowego z komponentów dostarczonych Wnioskodawcy przez kontrahenta unijnego. Kontrahent unijny będzie dostarczał Wnioskodawcy wszystkie komponenty i odbierał produkt gotowy. Zarówno wszystkie dostarczone od kontrahenta unijnego komponenty, jak również uzyskany wyrób gotowy, na żadnym etapie nie stanowią własności Wnioskodawcy. Właścicielem jest kontrahent unijny. Komponenty będą przywożone z Niemiec, a wyrób gotowy będzie wywożony do Niemiec transportem zorganizowanym przez kontrahenta unijnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00