Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2013, sygn. ITPP3/443-297/13/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-297/13/MD

Skutki podatkowe związane ze zleceniem przez spółkę szwedzką spółce krajowej produkcji wyrobów budowlanych stalowo-betonowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2013 r. (data wpływu 18 czerwca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 10 września 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych ze zleceniem przez spółkę szwedzką produkcji wyrobów budowlanych stalowo-betonowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 10 września 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych ze zleceniem przez spółkę szwedzką produkcji wyrobów budowlanych stalowo-betonowych.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

R. dalej spółka szwedzka) posiada 100% udziałów w Spółce z siedzibą w S. Spółka jest podatnikiem VAT zarejestrowanym jako podatnik unijny, natomiast spółka szwedzka nie jest zarejestrowana i nie posiada miejsca prowadzenia działalności na terenie Polski. Spółka będzie zajmowała się produkcją wyrobów budowlanych stalowo-betonowych. Spółka szwedzka będzie zlecała Spółce wykonanie tych wyrobów. Do chwili obecnej nie została oficjalnie podpisana umowa dotycząca współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami. Celem wyprodukowania tych wyrobów spółka szwedzka powierzy Spółce materiały (kruszywo, plastyfikatory), będące jej własnością. Mają one być dodane w trakcie produkcji w Spółce do mieszanki betonowej w ilościach zgodnych ze ściśle określoną recepturą. Ponadto dla wyprodukowania niektórych wyrobów powierzy mechanizmy stalowe, zamki, zawiasy, części metalowe etc., które mają być zamontowane w wyprodukowanym przez Spółkę wyrobie. Materiały przekazane przez spółkę szwedzką nie będą powierzone w ramach procedury magazynu konsygnacyjnego (zgodnie z art. 2 pkt 27c ustawy o podatku od towarów i usług). Materiały przekazane przez spółkę szwedzką do produkcji wyrobu dostarczone będą ze Szwecji i w gotowym wyrobie wyjadą do Szwecji. Dokumentacja projektowa wyrobów będzie sporządzana głównie przez Spółkę. Spółka szwedzka nie będzie fakturowała powierzonych Spółce materiałów tzn. nie powinno wystąpić WNT, gdyż materiał zużyty do produkcji wyrobu wyjedzie w wyrobie do właściciela towaru (spółki szwedzkiej). W trakcie produkcji wyrobów Spółka użyje materiały powierzone przez spółkę szwedzką, dla których prowadzić będzie ewidencję pozabilansową (materiały obce). Gotowy wyrób będzie sprzedawany spółce szwedzkiej (dostarczającej materiały), wobec czego wyrób będzie miał dwóch właścicieli (art. 193 Kodeksu cywilnego). W momencie dostawy wyrobów i wystawienia faktury przez Spółkę dla spółki szwedzkiej wygasa współwłasność, a wyrób przemieszczony do Szwecji będzie tylko i wyłącznie własnością spółki szwedzkiej. Obecnie Spółka nie posiada umowy dotyczącej warunków współpracy ze spółką szwedzką.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00