Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2014, sygn. ILPP4/443-560/13-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-560/13-2/ISN

W związku z przedstawionym powyżej stanem faktycznym i zdarzeniem przyszłym, Spółka zwraca się o potwierdzenie, że w świetle przepisów ustawy o VAT, dostawa towarów dokonana przez Spółkę na rzecz Ostatecznego nabywcy nie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2013 r. (data wpływu 6 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania dostawy towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania dostawy towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT. Przedmiotem działalności Zainteresowanego jest przede wszystkim handel artykułami spożywczymi. Spółka dokonuje sprzedaży m.in. w ramach tzw. transakcji łańcuchowych - w rozumieniu art. 7 ust. 8 ustawy o VAT - według następującego schematu:

Schemat - załącznik pdf - str. 3

Wnioskodawca nabywa na terytorium Ukrainy towary od ukraińskiego producenta (dalej: Producent). Następnie sprzedaje te towary podmiotowi krajowemu (dalej: Ostateczny nabywca), który wykorzystuje je do wytworzenia na terenie Polski produktów gotowych w ramach procedury celnej uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń. W opisanym schemacie towar jest transportowany bezpośrednio z fabryki Producenta położonej na terytorium Ukrainy do oznaczonego miejsca na terenie Polski, wskazanego przez Ostatecznego nabywcę. Na dokumencie tranzytowym T jako odbiorca towarów w Polsce wskazany jest Ostateczny nabywca. Następnie po zamknięciu procedury tranzytu, Ostateczny nabywca otwiera w Polsce procedurę uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00