Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 14 grudnia 2007 r., sygn. I SA/Łd 893/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Bogdan Lubiński Sędziowie Sędzia NSA Aleksandra Wrzesińska-Nowacka Asesor WSA Cezary Koziński (spr.) Protokolant asystent sędziego Arkadiusz Widawski po rozpoznaniu w Łodzi na rozprawie w dniu 30 listopada 2007 r. przy udziale --- sprawy ze skargi A. B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiąc grudzień 2000 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. na rzecz A.B. kwotę 717,00 (siedemset siedemnaście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania; 3. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocniania się niniejszego wyroku

Uzasadnienie

I SA/Łd 893/07

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...]r. nr [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. określił Panu A. B. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za miesiąc grudzień 2000 r. w kwocie 1.676,- zł.

W trakcie przeprowadzonej kontroli skarbowej organ ustalił, iż Pan A. B. prowadził w grudniu 2000 r. działalność gospodarczą w zakresie zarządzania i administrowania targowiskami położnymi w miejscowościach S. i U. oraz był upoważniony do poboru opłaty targowej od handlujących na tych targowiskach. W ocenie organu kontroli skarbowej podatnik błędnie kwalifikował świadczone na rzecz gmin S. i U. usługi inkasowania opłaty targowej, traktując je jako usługi w zakresie pośrednictwa finansowego, objęte zwolnieniem z podatku od towarów i usług.

Z umowy zawartej z Gminą S. wynikało, że podatnik był uprawniony do pobierania opłaty targowej i kwoty z tego tytułu stanowiły w 100% jego wynagrodzenie, natomiast z zapisów umowy zawartej z Gminą U. wynikało, że podatnik za pobieranie opłaty targowej i parkingowej otrzymywał wynagrodzenie prowizyjne w wysokości 80% zebranej opłaty targowej i parkingowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00