wywiad
Urzędnikiem mianowanym będzie można zostać przez internet
Małgorzata Bywanis-Jodlińska: Od 2027 r. stypendium dla słuchaczy naszej szkoły wzrośnie do kwoty 6,5 tys. zł brutto. Kształcenie w KSAP zostanie skrócone z 18 do 12 miesięcy. Chcemy też, aby była możliwość zdawania egzaminów w formie elektronicznej, a nawet zdalnej

Czy w najbliższym czasie planuje pani nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej?
Nie widzę takiej konieczności. Obecnie pracujemy intensywnie nad zmianami rozporządzeń, w tym dotyczącego postępowania kwalifikacyjnego. Pracujemy też nad rozporządzeniem, które zmienia statut szkoły, a trzecia zmiana rozporządzenia ma dotyczyć wysokości stypendium dla słuchaczy.
Obecnie stypendium słuchacza KSAP wynosi 4,9 tys. zł brutto. Do jakiej kwoty ma ono wzrosnąć?
Do 6,5 tys. zł brutto. Chcielibyśmy, aby ta kwota zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2027 r.





