uprawnienia
Pracownicy izb skarbowych czekają na wypłatę nagród jubileuszowych
Dzięki zmianom w przepisach wielu pracowników wcześniej nabyło prawo do nagrody jubileuszowej. Zatrudnieni w izbach skarbowych informują jednak, że mimo spełnienia warunków nie dostali pieniędzy
Sprawa dotyczy pracowników sektora finansów publicznych, którzy od stycznia 2026 r. mogą wliczyć do stażu pracy także okresy inne niż zatrudnienie na etacie.
– Od razu wystąpiłem do ZUS o wydanie zaświadczenia, które niezwłocznie dostarczyłem do pracodawcy. Otrzymałem informację, że zostało przyjęte, co – jak się okazało – nie pozostało bez wpływu na nagrodę jubileuszową, którą miałem otrzymać w 2027 r. Po przeliczeniu stażu pracy okazało się, że wymagany okres pracy do jej wypłacenia osiągnąłem dwa lata wcześniej – mówi jeden z pracowników izby skarbowej, dodając, że do dziś nie otrzymał pieniędzy.





