Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2015-10-09

Zakończenie zatrudnienia

1. Wypowiedzenie umowy o pracę

Wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę musi nastąpić na piśmie. Jest ono skuteczne od chwili zapoznania się pracownika z treścią wypowiedzenia.

Pracodawca jest zobowiązany do zawarcia w wypowiedzeniu umowy o pracę pouczenia o przysługującym pracownikowi prawie wniesienia odwołania do sądu pracy w terminie 7 dni od jego otrzymania.

W przypadku wypowiedzenia umowy o pracę zawartej z pracownikiem na czas nieokreślony, pracodawca jest zobowiązany każdorazowo zawrzeć w nim przyczynę wypowiedzenia takiej umowy. Powinna być ona wskazana w sposób wyczerpujący i konkretny. Ograniczenie się wyłącznie do ogólnikowo wskazanej przyczyny może być dla pracodawcy kłopotliwe w przypadku odwołania się pracownika od wypowiedzenia do sądu pracy. Dodatkowo w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony pracodawca ma obowiązek przeprowadzenia procedury konsultacji związkowej.

Wzór rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem znajduje się na stronie www.spp.infor.pl w zakładce "Niezbędnik" w części "Formularze"

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00