Najlepsi samorządowi pracodawcy
Poznań (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej), Dzierżoniów (UM) i Popielów (UG) to zdobywcy trzech pierwszych miejsc 10. edycji konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2014 - Samorząd jako pracodawca. Laureatami konkursu zostały także: Gliwice (UM), Koszalin (UM), Łódź (UM), Szczecinek (MOPS) i Zabrze (UM).
Celem konkursu w ramach projektu "Dialog społeczny w sektorze i przedsiębiorstwach samorządowych" - realizowanego przez Związek Miast Polskich oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) - jest rozwój dialogu społecznego w instytucjach sektora samorządowego na poziomie lokalnym, wsparty działaniami na rzecz rozwoju kultury organizacji pracy, promującej zaangażowanie pracowników, ich współodpowiedzialność i efektywność.
Samorząd - największy pracodawca
Konferencja podsumowująca konkurs odbyła się 11 kwietnia br. w Senacie RP w Warszawie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski oraz prezesi Związku Powiatów Polskich i Związku Gmin Wiejskich RP.


