Przygotujmy dobry klimat na wybory samorządowe
Pierwsze wybory w tym roku za nami. I ze względu na nasze samorządowe zainteresowanie zdecydowanie mniej ważne od tych jesiennych. Dlatego w następnych miesiącach będziemy się koncentrować na końcu kadencji i wyborach do rad oraz na włodarzy gmin i miast - 16 listopada br. Ten czas warto poświęcić także na zachęty do głosowania, bo wynik frekwencyjny z 25 maja jest, delikatnie mówiąc, niepokojący.
Obecna kadencja samorządowców jest dość specyficzna, wielu jeszcze nie podjęło decyzji o ponownym kandydowaniu, a wielu jest rozczarowanych i drugi raz nie będzie uczestniczyć w życiu lokalnych władz. Na pewno wpływ na decyzję o ogłoszeniu udziału miały wybory do Parlamentu Europejskiego, część samorządowców zaraz po ogłoszeniu wyników poinformowała o kandydowaniu w jesiennych wyborach (np. prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz).

