Kolejne środki na gospodarkę odpadami
Do 18 lipca 2014 r. potrwa nabór wniosków o dofinansowanie budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów. O dotacje mogą ubiegać się przede wszystkim samorządy i spółki zajmujące się w ich imieniu gospodarką odpadową.
Minister Środowiska uruchomił 18 czerwca 2014 r. nabór wniosków o środki dla zakładów zagospodarowania odpadów. Dotacje pochodzą z priorytetu II Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi, działanie 2.1 Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (konkurs nr 10/POIiŚ/2.1/06/2014). Celem działania jest przyczynienie się do redukcji ilości składowanych odpadów komunalnych i zwiększenie udziału odpadów komunalnych poddawanych odzyskowi i unieszkodliwianiu innymi metodami niż składowanie oraz likwidacja zagrożeń wynikających ze składowania odpadów zgodnie z krajowym i wojewódzkimi planami gospodarki odpadami.

