Gazeta Samorządu i Administracji 3/2014 z 05.02.2014, str. 38
Data publikacji: 05.02.2014
O to pytają samorządowcy
W jaki sposób należy wyliczyć dodatek wyrównawczy
Pracownik jest zatrudniony na stanowisku obsługi w jednostce samorządowej w podstawowym systemie czasu pracy w pełnym wymiarze. W miesięcznym okresie rozliczeniowym jest wynagradzany stawką godzinową w wysokości 6,50 zł brutto. Ponieważ nie otrzymuje minimalnego wynagrodzenia, należy wypłacić mu dodatek wyrównawczy. W jaki sposób prawidłowo wyliczyć ten dodatek?

