Od trzeciego kwartału nowa wersja systemu BeSTi@
Dla sprawozdań finansowych wysyłanych od trzeciego kwartału bieżącego roku użytkownicy systemu BeSTi@ otrzymają nową wersję oprogramowania zawierającą około 50 zmian.
Nowościom w programie oraz poznaniu już istniejących funkcjonalności poświęcona była I Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemu BeSTi@ zorganizowana 18-19 września 2007 r. w Mrągowie.
System BeSTi@ działający w samorządach od II kwartału 2006 r. ujednolicił terminy i pojęcia, a także uporządkował obieg informacji finansowej od jednostek samorządu terytorialnego do różnych odbiorców. - - powiedział Adam Głębski z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Początkowo obawiano się, że system będzie centralizował finanse, jednak jest to tylko system sprawozdawczy. Informuje o wynikach finansowych i wykonaniu budżetów w samorządach.

