Gazeta Samorządu i Administracji 25/2007 z 01.12.2007 [dodatek: Monitor Gospodarczy, str. 4]
Data publikacji: 24.11.2007
Samorządowa konkurencja dla PKP już od nowego roku
Koleje Mazowieckie staną się wyłączną własnością władz województwa. Poza udziałami w spółce samorząd odkupi od PKP Przewozy Regionalne także tabor niezbędny do samodzielnego świadczenia usług przewozowych.
Koleje Mazowieckie powstały 29 lipca 2004 r. jako spółka samorządu województwa (51 proc. udziałów) i PKP Przewozy Regionalne (49 proc.). Władze regionu zapewniły finansowanie niezbędnych inwestycji i funkcjonowania spółki, natomiast PKP PR, jako swój wkład miały przekazać tabor. Niestety, przez trzy lata istnienia firmy nie wywiązały się z tego zobowiązania.

