Gazeta Samorządu i Administracji 3/2007 z 05.02.2007, str. 4
Data publikacji: 02.07.2018
Ojcowie reformy samorządowej o skutkach niezłożenia oświadczeń
Utrata mandatu w stosunku do osób, które nieterminowo złożyły oświadczenia majątkowe lub o działalności gospodarczej i umowach cywilnoprawnych małżonków jest sankcją niewspółmierną do przewinienia - uważają współtwórcy reformy samorządowej. Ich zdaniem, prawo powinno umożliwiać spóźnialskim możliwość złożenia wyjaśnień i nakładać kary finansowe, odpowiednie do skali przewinienia.

