Samorządowe Spotkanie Jasnogórskie 2007
Potrzebna trzecia reforma samorządowa
Ponad 300 przedstawicieli samorządów z całego kraju spotkało się w styczniu na Jasnej Górze. Pielgrzymka była także okazją do dyskusji o teraźniejszości i przyszłości polskiego samorządu terytorialnego. Były premier, Jerzy Buzek wskazywał na przykład na potrzebę przeprowadzenia trzeciej reformy samorządowej, czyli zaktywizowania mieszkańców.
Gości - marszałków, prezydentów miast, starostów, burmistrzów, wójtów oraz radnych - powitali gospodarze tego szczególnego miejsca - prezydent Częstochowy, Tadeusz Wrona i przeor Klasztoru Jasnogórskiego, ojciec Bogdan Waliczek. - Klasztor Jasnogórski wyraża pewną ideę Polski. I my przybywamy tu wierni tej idei, gotowi przenosić ją do swoich społeczeństw lokalnych - mówił Tadeusz Wrona. - .

