TURYSTYKA
Łódź i Warszawa razem tworzą ofertę turystyczną
Działalność samorządowa często naznaczona jest rywalizacją między jednostkami - o mieszkańców, o inwestycje, o nocujących turystów. Jednak, aby stworzyć naprawdę atrakcyjny produkt, warto zapomnieć o administracyjnych podziałach i postawić na współpracę.
Podczas odbywających się w Łodzi w lutym br. międzynarodowych targów turystycznych "Regiony turystyczne. Na Styku Kultur" podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną a Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego. Można w nim przeczytać, że celem współpracy jest osiągnięcie lepszych efektów promocyjnych dzięki skoordynowaniu planów i działań oraz synergii wydatkowanych środków i nakładów pracy w zakresie promowania obszaru centralnej Polski, zaś wśród produktów turystycznych wspólnie promowanych priorytet będą mieć oferty turystyki miejskiej, kulturowej, aktywnej oraz historycznej.
Podpisana umowa jest szczególnie ważna dla słabszego partnera, jakim niewątpliwie jest w tej sytuacji region łódzki. Tworzenie wspólnego produktu turystycznego powinno mieć jednak - atrakcje turystyczne mniejszego kalibru mogą spodziewać się ze strony podróżników, natomiast turystyczna lokomotywa centralnej Polski - Warszawa - turystów.


