Musi powstać powiatowy system komunikacyjny między gminami a stolicą powiatu
DARIUSZ GRAJDA, radny powiatu otwockiego (PSL)
www.grajda.pl
- W wyborach do rady powiatu w Otwocku startowałem już cztery razy. Od 2002 roku jestem jej radnym. W kadencji 2002-2006 byłem przewodniczącym Komisji rozwoju gospodarczego i promocji, a w następnej członkiem zarządu odpowiedzialnym m.in. za pozyskiwanie środków unijnych. Obecnie jestem ponownie przewodniczącym Komisji rozwoju gospodarczego i promocji. Działania, które rozpoczynałem, zawsze planowałem tak, by można je było kontynuować i pozyskać na nie środki zewnętrzne. Wiele z nich udało się zrealizować, ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia. W tej kadencji chcę doprowadzić do tego, by rocznie z budżetu powiatu przeznaczać około 500 tys. zł na remonty poszczególnych oddziałów w szpitalu powiatowym - w budżecie na ten rok jest już kwota 560 tys. zł na remonty i inwestycje w szpitalu; a po drugie, by tak usprawnić pracę tej placówki, aby nie generowała co roku milionowych strat. Chcę też kontynuować modernizację dróg powiatowych - zadanie jest realizowane na bieżąco, a w miarę pozyskiwania środków zewnętrznych będzie zwiększał się zakres prowadzonych prac. Chcę ponadto opracować spójny system komunikacji w powiecie; uruchomić powiatowy system komunikacyjny między gminami a stolicą powiatu; rozpocząć budowę lub rozbudowę siedziby starostwa - w ciągu najbliższego miesiąca zostanie przedstawiona informacja o stanie zaawansowania prac. Kolejne tematy to aktualizacja dokumentów strategicznych, takich jak np. Strategia rozwoju powiatu otwockiego, którym już zajmowała się w styczniu br. Komisja rozwoju gospodarczego i promocji; przygotowanie starostwa i powiatu do pozyskiwania środków unijnych z kolejnej perspektywy. Chcę też, by rozpoczął się proces inwestycyjny budowy kompleksu sportowego przy LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, a także zmienił się system opieki z domów dziecka na program "Domy dla dziecka".

