Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 24-04-2024
Porada aktualna na dzień 24-04-2024
Data publikacji: 2024-03-19

Czy z tytułu pośrednictwa w zakresie ubezpieczeń należy płacić podatek u źródła

PROBLEM

Spółka świadczy usługi pośrednictwa w zakresie ubezpieczeń niemieckiej firmy. Jej przychodem jest określony procent z zawieranych umów. Czy otrzymywana prowizja podlega przepisom normującym podatek u źródła? Według urzędu skarbowego, któremu podlegamy, usługi ubezpieczeniowe mają charakter zbliżony do usług gwarancji i źródło należności z tytułu tych usług znajduje się na terytorium Polski. Tym samym spółka jest zobowiązana do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego.

RADA

Usługi ubezpieczeniowe nie są usługami podobnymi do gwarancji, dlatego nie podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem. Odpowiednio spółka nie jest płatnikiem podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 1 updop. Szczegóły - w uzasadnieniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00