Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 22-04-2024
Porada aktualna na dzień 22-04-2024
Data publikacji: 2024-03-12

W jakim terminie należy wystawić fakturę w imieniu i na rzecz agentów turystycznych

PROBLEM

Spółka organizuje imprezy turystyczne, które sprzedaje klientom za pośrednictwem agentów turystycznych. Z tytułu wykonywania umowy agentowi przysługuje prowizja liczona od ceny umów, które zawarł w imieniu spółki. Ta wystawia fakturę w imieniu agenta w drodze samofakturowania – zgodnie z zawartą z agentem umową. Czy spółka może wystawić fakturę za wykonaną przez agenta usługę dopiero po zakończeniu usługi turystycznej? Innymi słowy, czy wystawiając w imieniu i na rzecz agentów faktury w trybie art. 106d ust. 1 ustawy o VAT, spółka jest uprawniona do wystawienia faktury nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano usługę (zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT)? Czy przez wykonanie usługi należy tu rozumieć datę zakończenia świadczenia usług turystyki na rzecz klientów, tj. datę przylotu klientów z imprezy turystycznej?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00